Genel

SYDV çalışanları kadro istiyor

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları çalışanları twitter üzerinden SYDV31yıllıkHakkınıİstiyor etiketi ile seslerini duyuruyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları çalışanları kamu işçisi olmak için twitter üzerinden Aile Bakanlığını, Naci Ağbal ve Başbakan Binali Yıldırım’a seslerini duyuruyor.
Peki SYDV işçilerine kadro gelecek mi?
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları işçileri bu zamanda gelen kadro müjdesi ile kendilerininde kadroya geçeceklerini umut ediyor ve bu konuda kadro geleceği konusunda merak içerisinde bekliyorlar.
Kamuda çalışan taşeron işçilere kadro verileceğinin bildirilmesinden sonra kamuya ait çeşitli kuruluşlarca çalışıp verilecek olan 4/D işçi kadrosuna alınmayacak olan çalışanlarca yapılacak olan Kadro düzenlemesinde kendi mesleklerinin de yer alması yönünde talepler bulunmaktadır.

Ancak yukarıda saymış olduğumuz işleri devlet adına yapan bizler devletin elemanı olarak kabul edilmemekte Sosyal Yardımlaşma Vakıflarında 4857 sayılı iş kanununa göre istihdam edilmekteyiz.Çalışmış olduğumuz vakıflara ilişkin kanuni düzenlemeler Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca düzenlenmekte ve vakıf gelirlerinin büyük bir kısmı bu bakanlık tarafından karşılanmaktadır.Ancak SYDV çalışanları İlgili bakanlığın çalışanı sayılmamaktadır.

SYDV Nedir ?

(SYDV) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun amacına uygun çalışmalar yapmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardımda bulunmak üzere her il ve ilçede kurulmuştur.

Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi Ne İş Yapar ?

-Sosyal yardım ve proje başvuru sahiplerinin ve Genel Sağlık Sigortası gelir testine ilişkin başvuru sahiplerinin muhtaçlığına ilişkin araştırmaları yürütmek,

–Mütevelli Heyetine sunulan “Sosyal İnceleme Raporunu” hazırlamak,

-Diğer kamu hizmetleri ile ilgili olarak hedef kitleye yönelik danışmanlık ve yönlendirme faaliyetlerini yürütmek,

-Sosyal yardım ve proje destek programlarının yürütülmesine, hedef kitleyi izlemeye, hedef kitle ile diğer kamu hizmetleri arasında bağ kurmaya ve danışmanlık yapmaya yönelik görevleri yerine getirmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu