Dikkatinizi Çekebilir

Tan kodu Nasıl Alınır?

Healthpass uygulaması kullanan vatandaşların, dijital sertifikalarını eklemek için tan kodu oluşturmaları gerekmektedir. Peki Tan kodu nasıl alınır?, E Nabız tan kodu almak için makalemizden yararlanabilirsiniz.

Healthpass uygulaması kullanan vatandaşların, dijital sertifikalarını eklemek için tan kodu oluşturmaları gerekmektedir. Peki Tan kodu nasıl alınır?, E Nabız tan kodu almak için makalemizden yararlanabilirsiniz.

Özellikle AB ülkelerine gidecek vatandaşlarının son zamanlarda koronavirüs tedbirleri kapsamında Healthpass uygulamasını indirmesi gerekmektedir.

Bu uygulama sayesinde aşı sertifikanızla yurtdışı ülkelerinde geçerli olması için uygulamada belirtilen sertifikada size ait belgeler yer almaktadır.

Bir çok vatandaşımız covid kapsamında yapılan denetimleri geçsede veya pcr testi gibi bir çok testi halledebilsede teknolojik tarafından birçok sorun yaşamaktalar.

Özellikle Healthpass uygulaması üzerinden bir türlü tan kodu alamamakta.

healthpasss uygulaması

Daha öncesinde diğer ülkelere giriş yapıldığında aşı kartı ve pcr testi tabi tutulduğunda giriş yapmak bir hayli kolaydı. Fakat yapılan son denetimler ve kısıtlamalardan sonra özellikle aşı olmayanlar için bir hayli zorlaştı.

İlk defa uygulamaya tabi tutulan kişiler için Google veya Apple Store üzerinden Healthpass uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.

Bu uygulamada yer alan sertifika doğrula veya ekle kısmından oluşturmuş olduğunuz kodunu eklemeniz veya doğrulama yapmanız gerekmektedir.

Peki Tan Kodu Nasıl Alınır?

E-Nabız sistemi üzerinden Covid-19 sekmesine tıklıyorsunuz. Diğer açılan ekranda “AB Uyumlu Sağlık Pasaportu” sekmesine tıklıyoruz.
Açılan pencerede “Aşı Sertifikası Oluştur” butonuna basılarak aşı olduğunuz doz kadar sertifika oluşturup karşınıza çıkan kare kodlar bu kez healthpass uygulamasına okutularak “Tan Kodu” aşamasına gelinir. Artık size özel tanımlanan karekod bilgisi girilerek sertifika olarak tanıtılır.

e nabız tan kodu

Bu makalede Tan kodu Nasıl Alınır adlı yazı üzerinden makalemizi oluşturduk. E-Nabız üzerinden sağlık işlemlerinizi de bu şekilde halledebilirsiniz.

User Rating: 4.6 ( 1 votes)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   askew google, Google'a hiç askew yazdınız mı?

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Beyinsizler hani burda tan kodu hakkında bilgi. Embesiller, o kadarını herkes biliyor. Tıklama almak için kendinizide satarsınız siz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu