Genel

Taşeron Orman Mühendisleri kadroya geçecek mi?

Geçici Orman Taşeron İşçilerine kadro konusunda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Taşerona kadro konusu ile ilgili Orman Mühendisleri kadro alabilecek mi? Twitter üzerinden Orman Mühendisleri kadro istiyor.

Başta Orman genel mudurluk şeker ve demiryolu sektörlerinde olmak üzere birçok kamu işyerinde halen geçici, kampanya veya mevsimlik işçi kadroya geçirilmeyi bekliyor. 5620 sayılı Kanun 1. maddesi ile altı aydan daha az çalışan geçici, kampanya ve mevsimlik işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçirilmeyeceği düzenlemesi yapılmıştır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan işçilerin toplu sözleşmesi konusunda anlaşma sağlandı. Bugün Çankaya Köşkünde düzenlenen imza törenine katılan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Kamuda görev yapan taşeron işçilerin istihdamına yönelik çalışmalar konusunda hükümetten söz istedi. Atalay, "Özellikle Sayın Başbakanıma buradan ifade etmem gereken iki konu var. Sayın Başbakanım, malumunuz taşeronlarla ilgili konu devam ediyor, çalışmalarınızı biliyorum. Bu taşeronda ki arkadaşlarımız devletin çatısı altında olsun. Aradaki aracılara ne veriyorsanız hatta yüzde 10 altını bize verin. Bu taşeronla ilgili problemi bir an evvel çözersek siz de rahatlarsınız, ülke de rahatlar.

Başbakan Binali Yıldırım'ın Geçici Orman İşçilere Verdiği Söz

Başbakan Binali Yıldırım, “Geçici orman işçilerin sorunlarının çözümü konusunda taleplerinizi sağır sultan bile duydu. Sorununuzu en açık bir şekilde, en yüksek perdeden burada ilettiniz. Siz görevinizi yaptınız. Şimdi, bize düşen sizin sorunlarınızı torunlara havale etmek değil, çözmek” dedi.

ORMAN MÜHENDİSLERİ SESLERİNİ DUYURUYOR

Twitter üzerinden de seslerini duyuran Orman Mühendisleri taşerona kadro müjdesini de kendilerine istiyor. Oluşturulan #taşeronormanmühendisi etiketi ile gündem olan hastag etiketi Kadro beklentisi için orman mühendisleri müjde bekliyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   İbo Show'un konukları belli oldu! Eğlence dolu bir gece seyircileri bekliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu