Güncel

Tesla ve SpaceX sadece Facebook sayfalarını temizledi

Written by

Twitter’da baya bir aktif olan Musk, gelen yorumlar üzerine diğer sayfalarını da kapattı gibi bir çok soru işaretleri bırakıyor.

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, devam eden Cambridge Analytica brouhaha’ya yanıt olarak şirketlerin Facebook sayfalarını silerek, sosyal medya devi kurumsal davranışlarını protesto etmek için bazı eski Facebook kullanıcılarına katıldı.

Bu hamle, Donald Trump başkanlık kampanyasına katılmış bir İngiliz veri şirketi olan Cambridge Analytica’nın, silinmeyi talep etmesine rağmen 50 milyondan fazla Facebook kullanıcısına ait özel verileri koruduğunun ortaya çıkmasından bir hafta sonra gerçekleşti.

ambridge Analytica ile ilgili yeni raporlar, CEO ve Mark Zuckerberg’in “ güven ihlalini ” söylemesiyle, kullanıcılardan ve politikacılardan muazzam bir kamu çıkarımı yarattı. Sonuç olarak en az iki dava açıldı .

Bir Cuma sabahı bir BuzzFeed Haber muhabiri Ryan Mac ile Twitter alışverişinde , Musk, SpaceX’in bir Facebook sayfası bile olduğunu ve Tesla’nın “yine de topal görünüyor” olduğunu “fark etmediğini” yazdı. İki sayfa derhal alındı.

Musk, şirketlerin Instagram hesaplarının şimdilik kalacağını belirtti.Zuckerberg’den yapılan yorumlara göre, bu yeni #DeleteFacebook kampanyasının platformun ana çizgisinde herhangi bir önemli etkisi olmadığı görülüyor. Zuckerberg bu hafta New York Times gazetesine verdiği demeçte , “Bunun üzerinde anlamlı sayıda insanın rol oynadığını düşünmüyorum, ama iyi değil,” dedi .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Audi A4 Avant Makyajlanıyor Mu?

About the author

Leave a Comment