Dikkatinizi Çekebilir

Test Alert Notification uyarısını kaldırma

iPhone kullanıcıları bu sabah yüksek sesli çalan bir siren sesi ve ‘Evde kal Türkiye’ Test Alert Notification uyarısı aldı.

iPhone kullanıcıları bu sabah yüksek sesli çalan bir siren sesi ve ‘Evde kal Türkiye’ Test Alert Notification uyarısı aldı. Test Alert Notification uyarısı nasıl kaldırılır?

Türkiye’deki iPhone kullanıcılarının büyük bir kısmının telefonlarına Acil Durum Uyarısı (Test Alert Notification) başlığıyla ‘Evde kal Türkiye’ mesajı geldi. Bildirimle birlikte yüksek sesli bir siren sesi çalmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından sıkça kullanılan ‘Evde kal Türkiye’ uyarısının vaka sayılarının artışa geçtiği bu günlerde gelmesi dikkatleri çekti.

EVDE KAL TÜRKİYE UYARISI NEDİR?

Koronavirüs salgınının devam ettiği bugünlerde telefonlara ‘Evde Kal Türkiye’ uyarısı geliyor. Vatandaşların tedbirleri elden bırakmamasına vurgu yapılıyor.

TEST ALERT NOTIFICATION NE DEMEK?

Test Alert Natification: test uyarısı bildirimi anlamına gelmektedir. Test Alert Natification genel olarak kullanılan bir uyarı sistemi olarak düşünülebilir.

NASIL KAPATILIR?

Evde kal Türkiye bildiriminin geldiği Test Alert Notification’ı kapatmak için şu adımları izleyebilirsiniz. Ayarlar > Bildirimler>Test Alert Notification(ekranın en alt kısmında yer alıyor) buradan kapatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   İşletmenizi başarıyla çalıştırmanıza yardımcı olacak 10 ücretsiz uygulama ve araç

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu