Sağlık

Top 10 bitkisel ilaçlar listesi

Bitkilerin günlük hayatımızda birçok yeri vardır. Ama bazıları da sağlığımız için çok önemli. Sizler için en yararlı 10 bitkiyi listeledik.

1-Sarımsak

Sarımsak tüketimi diyabeti tersine çevirmeye, iltihaplanma ile savaşmaya, bağışıklık sistemini artırmaya, kan basıncını düzenlemeye, kardiyovasküler hastalıklarla savaşmaya, alerjileri hafifletmeye, mantar ve viral enfeksiyonlarla savaşmaya ve saç dökülmesini geliştirmeye yardımcı olabilir.

2-Zencefil
Zencefilin terapötik faydaları, zehirli antioksidan ve anti-enflamatuvar ageny olarak işlev gören kökten yağlı reçine olan zenceollerden kaynaklanır.
3-zerdeçal
Birçok çalışma zerdeçektinin güçlü antioksidan, anti-inflamatuar, antimutagenik, antimikrobiyal ve anti-kanser özelliklerine sahip olduğunu ortaya koymaktadır.
4-Ginseng
Ginseng, kilo kaybı ile stres yardımını azaltmak, cinsel işlevleri tedavi etmek, akciğer fonksiyonunu iyileştirmek, kan şekeri düzeylerini düşürmek, bağışıklık sistemini çizmek ve iltihaplanmayı azaltmak için kullanılır.
5-Süt Kabuğu
Ot ayrıca antienflamatuar özellikleri için de kullanılır. Sindirim işlevine yardımcı olabilir, safra üretimini arttırır, cilt sağlığını geliştirir, yaşlanmanın görünümü ile mücadele eder, kolesterol seviyelerini düşürür ve vücudu detoksifleştirmeye yardımcı olur.
6-Gümüşdüğme
Yüzyıllar boyunca, feverfew, ateşler, baş ağrısı, karın ağrısı, diş ağrısı, böcek ısırıkları, infertilite ve doğum sırasında menstruasyon ve doğum ile ilgili problemler için kullanıyor.
7-ST. John’s Wort
St. John’s wort kullanımları antidepresan aktivitesinden, PMS semptomlarını hafifletme, menopoz dönemindeki ruh halini iyileştirme, iltihaplanma ile mücadele etme, cilt tahrişlerini hafifletme ve obsesif kompulsif bozukluğun sistollerini iyileştirme yeteneğinden kaynaklanmaktadır.
8-Ginkgo Biloba
Ginkgo biloba yararları, konsantrasyonu ve hafızayı iyileştirme, demans ve Alzheimer hastalığı riskini azaltma, anksiyete ve depresyonla mücadele etme, görme ve göz sağlığını korumaya yardımcı olma, DEHB semptomlarını hafifletme, libido iyileştirme ve fibromiyalji ile savaşma yeteneklerini içerir.
9-Saw Palmetto
DHT’nin tetiklediği koşulları giderme kabiliyetinin yanı sıra saw palmetto’nun iltihaplanma ile mücadele ettiği, bağışıklık fonksiyonunu artırdığı, solunum koşullarını tedavi ettiği ve rahatlamayı sağladığı biliniyor.
10-Aloe Vera
Geleneksel Hint tıbbında, aloe vera kabızlık, deri hastalıkları, solucan enfestasyonu, enfeksiyon ve kolik için doğal bir çare olarak Çin tıbbında kullanılır. Genellikle mantar hastalıklarının tedavisinde önerilir; ve batı dünyasında kozmetik, ilaç ve gıda endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   On gençten üçü anal seks denediğini aktardı

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu