Güncel

Toplu Font yükleme nasıl yapılır?

Elimizde birden fazla font tipleri varsa bunu tek tek değilde nasıl toplu halde kurulduğunu bu makalemizde anlatalım. Toplu font yükleme, Çoklu font nasıl yüklenir, Photoshop'a font yükleme, Bilgisayara font yükleme…

Font Nedir?
Font dediğimiz şey aslında bilgisayarda veya herhangi görsel üzerinde görmüş olduğumuz yazı karakterlerin şekilleridir. Bu şekillerin birçok görsel olarak tipleri mevcuttur.
İnternetten birçok font tipleri vardır. Ve doğal olarak elimizde bir font olsaydı üzerine çift tıklandığında yükle seçeneği ile basit bir şekilde manuel kurulum yapabiliyoruz. Ama diyelimki elimizde 3000'den fazla font var ve bunu tek tek kurmak zordur. Bunun çok basit bir yöntemi vardır.
Elimizde bulunan font arşivini açalım ve ne kadar font dosyası varsa tümünü seçelim. Tümünü seçmek için kısayol tuşları olan CTRL+A tuşları ile kolaylıkla hepsini seçebilirsiniz.
Daha sonra seçilen bütün dosyalara fare ile gelip sağ tuş ile tıkladığımızda yükle seçeneği çıkmakta. Yükle seçeneğine tıkladığımız anda ne kadar font dosyası seçili ise hemen otomatik olarak yüklemeye başlar. Yazıyı okumadan kısa bir şekilde yolları takip etmek isteyenler aşağıdaki yolu takip edebilirler.

1- Tüm fontları seç
2- Hepsi seçili haldeyken fare sağ tıkla ve yükle seçeneğine tıkla
3- Otomatik kurulum sürdürüyor arkanıza yaslanın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Microsoft bir kez daha Skype'ı yeniden tasarlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu