Güncel

Ttnet Dsl bağlantısı yok uyarısı

Ttnet kullanıcıları Dsl bağlantısı yok yazısını genelde internet yokken bu ekranla karşılaşır Ve sorunun ne olduğunu anlamaya çalışarak çözmeye ararlar.

Dsl bağlantısı yok uyarısı verdiği zaman sizi direk Troubleshooting ekranına atarak Dsl bağlantısı yok yazısı çıkar. Ve Büyük yazıyla en başa Dsl bağlantısı yok yazısı ile altında da açıklama ile belirtir.

Bu ekranında ne olduğunu bilmeyenler için şöyle bahsedelim;
Dsl bağlantısı yok evet ve bunun sorunu şöyle;

Dls kablo yani telefon kablosu ttnet modem kutusunda çıktı veya kopmuş olabilir.
Diğer seçenekte telefon varsa bulunduğunuz yerde ve aynı hat üzerinden modeme hat gidiyorsa spliter olmadan sıkıntı olabilir. Çünkü aynı hat üzerindeyken telefon çaldığında hat büyük bir ihtimalle kesilir ve modem bağlantısı kopar ve bu uyarıyı veririr.

Bu sorunu nasıl çözerim?

Durum çok basit bulunduğunuz yerdeki dsl kablosunu kontrol edin ve modeme takılı oldğuna emin olun.

Yok bunlar bana çözüm olmadı diyorsanız Ttneti abone olduğunuz hattan arayarak destek çağrısında bulunabilirsiniz ve hatta eve bile teknik destek oluşturup halledebilirsiniz.

Troubleshooting Ekranı

Yönlendiriciniz yerel santralinize DSL bağlantısı kuramadı. Yönlendiriciniz bağlantıyı sağlamaya çalışıyorsa DSL ışığı yanıp sönecek,eğer DSL ışığı sabitleniyorsa bağlantı başarıyla sağlanır.

yaygın bağlantı problemlerini kontrol ettikten sonra lütfen bağlantı durumunu tekrar kontrol ediniz. eğer yönlendiriciniz hala bağlanamıyorsa lütfen teknik destek için ISP'niz ile iletişime geçiniz.
 
Yaygın bağlantı problemlerini

•Yönlendiriciniz bağlanmak için yeterli zamana sahip olmamış olabilir. Bu işlem için yönlendiriniz açıldıktan sonra birkaç dakika zaman alabilir. Eğer DSL ışığınız yanıp sönüyorsa birkaç dakika sabitlenmesi için lütfen bekleyiniz.

•Yönlendiricinizi telefon hattına bağlamamış veya telefon kablonuzu(veya eğer kullanıyorsanız splitter'ınızı) düzgün bir şekilde bağlamamış olabilirsiniz. Lütfen internet sağlayıcınız tarafından size verilen kablolama yönergesini doğru şekilde uyguladığınızdan emin olunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Google Fotoğraflar Artık Web Tabanlı Kullanılabilecek!

•Zayıf kalitedeki dahili kablolama veya hatta bağlı çok sayıda cihaz DSL sinyalini düşürüyor olabilir. Yönlendiricinizi lütfen direkt ana telefon soketine bağlamayı ve diğer bütün telefonları hattan çıkarmayı deneyiniz.

• Eğer birden fazla telefon hattı kullanıyorsanız, DSL'i aktive edilmiş hattı kullandığınızdan emin olunuz.

Yönlendiricinizin bağlanamamasının, DSL sevisinizin telefon hattınızda henüz aktive edilmemiş olması gibi diğer nedenleri olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu