Grafik Tasarım

Ünlü Markaların Logolarının Önceki ve Sonraki Halleri

Geçmişten günümüze süregelen, hepimizin bildiği dev dünya markalarının logoları ve zaman içinde geçirdikleri evrime tanıklık edeceğiz.

Geçmişten günümüze süregelen, hepimizin bildiği dev dünya markalarının logoları ve zaman içinde geçirdikleri evrime tanıklık edeceğiz.

the logocompany.net sitesi tarafından hazırlanan infographic* sayesinde dev markaların logolarının zaman içerisindeki değişimi, zamanın ve güncel trend’lerin izlerini taşıyor. Pepsi’ni ilk logosu, rekabet halinde olduğu markanın logosuna inanılmaz benzerlik taşıyor. Sanırım bu benim en çok dikkatimi çeken görsel oldu.

Yine Canon’un ilk logosu korku filmi teması çağrıştırmakta. Apple logosuda 1976 yılı ile 1977 yılı arasında muazzam bir değişime uğramış ve günümüzdeki elma simgesini kazanmış. BMW ise en tutarlı marka konumunda, 1916 yılındaki ilk logoları ile günümüzde kullandıkları logo tamamen aynı, sadece günümüz şartlarına uygun şekilde modernize edilmiş fakat esas tema tıpatıp korunmuş durumda.

Sözü fazla uzatmayayım ve sizin neler düşüneceğinizi merak ederek huzurlu, mutlu, biber gazsız bir hafta sonu dileyeyim.

* İnfografik, veri ya da bilginin grafiğe dökülmüş görsel sunumudur.

Marka Logolarını Evrimi 1

Kaynak: https://www.vuub.net/31/05/2013/marka-logolarinin-evrimi/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Haber manşet görselinde kullanılan fontlar (Font Listesi)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu