Web Tasarım

Web sitede yan sidebarda neler olmalı?

Bir blog veya web sitesi kurulumu yaptığımızda genelde tasarım tamamlanır ama yan taraflarda bulunan sidebarlarda ne bulunacağını sürekli kendimize sorarız.

Wordpress web sitemizin başlangıç ekranında bulunduğumuz kısmın yan menüde Görünüm ekranından Bileşenler ekranından yan barları ayarlayabilirsiniz.

Peki ne olmalı?

Bu genelde şahsi bir fikir tamamen ama göze hoş gelmesi ve kullanıcının kolay erişebilmesi için bunların ayarlanması gerekmektedir.
Öncelikle ayarlayacağımız bileşeni seçerek içlerini dolduralım.
Eğer bir blog siteniz var ise yan tarafa bir sosyal medya takipçi sayısını koyabiliriz. Daha sonra Önceden atmış olduğumuz yazıların bulunduğu bir Recent Post kısmını koyalım. Sosyal Medya takip için sosyal medya ikonlarını koyalım. Ve altına hemen bir reklam alanı açabiliriz. Daha sonra resimleri görebileceğimiz bir seçenek ekranı ekleyebiliriz.
Eğer blogumuzda forum gibi bir eklenti mevcut ise hemen giriş ekranı login koyabiliriz. En son ise takvim yada hava durumu koyabiliriz.
Bu şekilde eklendiğimiz yan sidebar gelen kullanıcıların sayfalara veya erişecekleri bir takım şeylere ulaşmasını bu şekilde ekleyerek kolaylaştırabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   En iyi 20 Porfolyo - Portfolio Sitesi Aralık 2017

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu