Güncel

Whatsapp artık o cihazlarda çalışmayacak

En çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yılbaşından itibaren cihazlarda çalışmayacak.

Whatsapp'a gelen son güncellemenin ardından alınan karar ile yılbaşında desteklenmeyecek cihazlar belli oldu. Peki yılbaşı itibariyle hangi cihazlar Whatsapp uygulamasını desteklenmeyecek? İşte cihaz isimleri…

Alınan karar ile belli başlı üst işletim sisteminde çalışması sağlanacak olan Whatsapp uygulaması yılbaşı gecesinden itibaren şuanki çalışan uygulamalardan çıkılacak ve etkin olmamaya başlayacak. Çünkü Whatsapp 30 Haziran 2017 tarihinde Nokia S40, Blackberry OS ve Blackberry 10 için verilen destek bu ayın sonuna kadar ertelenmişti fakat bu erteleme geç kalınmadan sonlanmaya başlanacak. Yılbaşı itibarı ile de Whatsapp uygulaması çalışmayacak olan cihazlarda mesaj gönderilemeycek ve mesaj alamayacaklar.
31 ARALIK 2017’DEN İTİBAREN WHATSAPP DESTEKLENMEYECEK CİHAZLAR…
BlackBerry OS ve BlackBerry 10
Nokia Symbian S60
Android 2.1 ve Android 2.2
Windows Phone 7
iPhone 3GS/iOS 6
Yanlız bu modellerin verilmesi sadece bu cihazlarda etkin olacak diye birşey olmayabilir. Burda alınan karara göre işletim sisteminin yüksekliği önemli. Eğer Android sürümü 2 ise whatsapp uygulaması çalışmasında sıkıntı yaşanabilir. Whatsapp uygulamasını kullanmak istiyorsanız android yazılımı yüksek sürümlü cihaz almanız önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Shazam artık Apple'a ait

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu