Güncel

Whatsapp üzerinde bilinmeyen numaraları engelleme

Whatsapp'ta bilinmeyen numaraları engellemek için bize mesaj göndermelerini veya bizi aramalarını engellemenin tüm yolları

Whatsapp’ta bilinmeyen numaraları engellemek için bize mesaj göndermelerini veya bizi aramalarını engellemenin tüm yollarını anlatacağız.
Whatsapp’ın çalışması, sadece telefon numarası olan ve telefon numaramız olan herhangi bir kişi ile iletişim kurması gereken kişilere, arkadaşlık taleplerine veya benzerlerine ihtiyaç duymadan, Skype veya Facebook Messenger gibi diğer uygulamalarda olduğu gibi ulaşabilmeyi sağlar.
Uygulamayı yükleyen herkes, telefon numarası aracılığıyla otomatik olarak Whatsapp’a kayıtlıdır ve herhangi biriyle iletişime geçebilir.
Bilinmeyen numaraları engellemek için bir çözüm olmadan Whatsapp üzerinden mesaj arayabilir ve gönderebilirsiniz.
Böyle bir seçeneği kaçırırken, WhatsApp, telefon defterine kaydetmek istemediğimiz yabancılardan ve rahatsız edici kişilerden gelen mesajların alımını sınırlamamızı sağlar.
Bu yazıda, rahatsız edilmemek için bilmediğimiz kişilerden gelen anonim mesajları engellemenin bazı yolları görüyoruz.

1) Belirli kişileri engelle
Başka bir makalede daha önce açıklandığı gibi , Whatsapp’daki belirli kişileri engellemek oldukça basittir.
Telefon defterimizi ve mesajlarını almak istemediğimiz kişinin numarası adres defterimizde ise, aynı kişi ekranından engelleyebilirsiniz.
Sonra sohbeti, Whatsapp üzerinde bloke edilecek kişi ile açabilir, bilgi ekranını almak için üstteki ismine dokunabilir, aşağı kaydırabilir ve kişiyi bloke etmek için kırmızı düğmeye dokunabilirsiniz.
Bloğa ek olarak, kişiyi rahatsız edici, can sıkıcı, sapık veya reklam mesajları göndermek için kullanılan Whatsapp’a bildirmek üzere, kişiyi spam olarak bildirmek için düğmeye dokunabilirsiniz.
WhatsApp bir seferde bir kişiyi engellemenize izin verir, böylece engellenen listeye daha fazla kişi eklemeniz gerekiyorsa, yukarıdaki adımları herkes için tekrarlamanız gerekir.

NOT: Engellenen numaraların listesi , Whatsapp Ayarları’nda Hesap> Gizlilik’e giderek bulunabilir.
Bu listeden numaraların kilidini açarak bize ulaşmalarını ve mesaj göndermelerini sağlayabilirsiniz.

2) Belirli sayıları engelle
Birisi bizi rahatsız ediyorsa ve telefon defterinde telefon numaramız yoksa, Whatsapp üzerinde bloke etmek için, mesaj gönderebilmeniz veya arama yapabilmeniz için bile yine de listemizdeki kişi listenize eklemeniz gerekir.

Kilitlemek için, mesaj göndermek için düğmesine dokunun, ardından profil resmine basın ve ismine basın.
Profil fotoğrafından, kontak kartına gitmek ve yukarıdaki gibi aynı şekilde kilitleme seçeneğini bulmak için i tuşuna basın.
Belirli numaraları, Ayarlar> Hesaplar> Gizlilik> Engellendi’ye giderek de kilitleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Rapçi Ezhel Sercan İpekçioğlu tutuklandı

3) Bizi WhatsApp’ta yazan bilinmeyen bir numarayı engelle
Rahatsız edici mesajlar almanız veya telefon defterinde olmayan bilinmeyen bir numaradan bizi ilgilendirmemesi durumunda, Whatsapp çok basit bir engelleme yöntemi sağlar.
Bilmediğimiz bir numaradan ilk sohbet mesajını aldığınızda, WhatsApp, ” bu numara kişilerinizde yer almadığı ” gerçeğini, doğrudan engelleme veya aynı sohbet penceresinde spam olarak bildirme konusunda bir uyarı gönderir.
Ardından, mesajlarında artık görünmeyen mesajlarda artık görünmeyen anahtardaki hızlı bir dokunuşla bize ulaşan bilinmeyen bir numarayı engelleyebilirsiniz.

NOT: Whatsapp’ta anonim mesajlar göndermek mümkün değildir , ancak bu amaçla bazı uygulamalar kullanılabilir (örneğin şu anda çalışmayan Wassame ).

4) WhatsApp hesabını özel tutmak yabancılarla iletişim kurma olasılığını sınırlar.
Whatsapp’ın gizlilik ayarları, yabancıları uzak tutmak için etkili bir şekilde kullanılabilir.
Özellikle, Ayarlar> Hesaplar> Gizlilik altında profil resmi, bilgi, durum ve son erişim gibi bilgileri gizlemek mümkündür.
Bu nedenle, bu bilgileri herkesten veya kişi listemizde olmayan herkesten gizleyebilirsiniz.
Bilinmeyen kişiler her zaman bize mesaj gönderebilir, ancak profil kartımız herhangi bir görüntü ve bilgi olmadan görünür, ancak biz gerçekten biz olursak ya da sohbet halinde olursak şüphe duyarız.
Aslında bilinmeyen numaraların bizden onay alamadığı unutulmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu