Güncel

Whatsapp’da silinen resimler nasıl geri getirilir?

Written by

Whatsapp’da yanlışıkla silinen resimleri, videoları geri getirme nasıl yapılır? Whatsapp fotoğrafları geri getirme…

Yeni güncelleme ile kullanıcılar yanlışlıkla ya da kasten sildiği fotoğraf, dosya veya video gibi medyaları geri getirebilecek.

Yeni güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunan whatsapp yanlışıklada olsa resim ve videoları geri getirme özelliğini devreye soktu. Aslında yanlışlıkla da olsa resimler telefondan silinmez. Her kullanılan telefonun aynı bilgisayardaki gibi depolama yerleri vardır. Hatta neredeyse telefonumuzda silinen resimleri geri getiren de programlar mevcut. Bu programlar sayesinde de silinen fotoğraflarınızı kolaylıkla geri getirebilirsiniz. Whatsapp’da bu özelliği kullanabilir. Öte yandan whatsapp’da sildiğiniz fotoğraflar tüm medya tikini kaldırdığınızda galerinizde bulunan resimleri silmez, sadece sohbeti siler.
Ve daha fazlasıda galeride sildiğiniz fotoğraflar telefonunuzun çöp kutusu dediği yere gitmiş olabilir. Bu çöp kutusunda da belli günler vardır. Mesela 7 gün içerisinde o fotoğrafı geri almazsan komple siler. Aslında silmiyor sadece gizliliğe geçiyor diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Apple engellileri temsil eden 13 yeni emoji getiriyor

About the author

Leave a Comment