Güncel

WhatsApp’tan Spam Mesajlara Karşı Yeni Özellik!

Spam mesajların kullanıcılarının keyfini kaçırmasını istemeyen WhatsApp, kullanıcıların başka sohbetten yönlendirilen mesajları görmesini sağlayan yeni bir özelliği beta sürümünde kullanıma sundu.

Spam mesajların kullanıcılarının keyfini kaçırmasını istemeyen WhatsApp, kullanıcıların başka sohbetten yönlendirilen mesajları görmesini sağlayan yeni bir özelliği beta sürümünde kullanıma sundu.

Kullanıcılarına daha güvenli bir mesajlaşma ortamı sunmak isteyen WhatsApp, Android beta sürümüne yayınladığı yeni özellikle birlikte spam mesajlara karşı kullanıcıları uyarıyor. Artık herhangi bir kullanıcı, başka bir sohbetteki mesajı doğrudan size yönlendirdiğinde mesajın üzerinde ‘İletildi’ etiketi çıkacak. Bu etiket sayesinde kullanıcılar mesajların farklı bir sohbetten yönlendirildiğini direkt olarak anlayabilecekler.

Özelliğin spam mesajları tam olarak engelleyip engellemeyeceği belli değil. Çünkü yalnızca onlarca kişiye ulaşan spam mesajları değil, bir kez yönlendirilen sıradan bir mesaj üzerinde de ‘iletildi’ etiketi görünüyor. Yine de kullanıcılar bu spam mesajlarını WhatsApp’a rapor ederek sürekli olarak spam mesajı gönderen kişilerin WhatsApp hesabının kapatılmasına yardımcı olabilecekler.

Yönlendirilmiş mesajlarda ‘iletildi’ etiketi görmek istiyorsanız öncelikle WhatsApp’ınızı 2.18.179 beta sürümüne güncellemelisiniz. Eğer WhatsApp’ın Android beta programına katılmadıysanız buraya tıklayarak Google Play Beta Programı üzerinden WhatsApp beta kullanıcısı olabilirsiniz. Son sürüm WhatsApp betayı yükledikten sonra özelliği test etmek için tek yapmanız gereken bir yakınınızdan size bir mesaj yönlendirmesini istemek.

Kaynak :

https://beebom.com/whatsapp-beta-on-android-now-labels-forwarded-messages/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   WordPress Ping Listesi

Start Up

Blogofis kurucusu ve düzenleyicisi. Tüm medya ve makalelere bildiklerimizi ekliyoruz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker