Güncel

Win 10 faulty hardware corrupted page hatası

Windows 10 faulty hardware corrupted page hatası mavi ekran hatası. Windows 10 kullanıcısı iseniz mavi ekranları sık sık görebilirsiniz.

Windows 10 faulty hardware corrupted page hatası mavi ekran hatası. Windows 10 kullanıcısı iseniz mavi ekranları sık sık görebilirsiniz.

Yakın zamanda bende windows 10 kullanırken bir anda pc faulty hardware corrupted page hatasına düştü ve ne olduğunu araştırmayı karar verdim.
Windows 10 sistemi yüklü ise faulty hardware corrupted page hatası sisteminizin veya kullandığınız masaüstü uygulamalarınızın güncel olmadığı anlamına geliiyor. Eğer herhangi bir sistem güncellemesi var ise windows 10 olarak güncellemelerinizi yapın.
Daha yeni windows 10 kurmuşken güncellemeleri sevmediğimden bütün sistemde bulunan güncellemeleri kapattım ve herhang bir uyarı almamak içinde bildirimleri kapattım.
Sorunsuz bir şekilde windows 10 kullanırken pc bir anda mavi ekrana düştü ve hata olarak faulty hardware corrupted page hatasını verdi. Daha sonra resmini çekerek önce çeviriden anlamlarına baktım.
Microsoft son yağtığı açıklamada korsana hayır gibi kampanyalar düzenlerken bu son sistemi olan windows 10 sürümünde sürekli güncelleme mevcut. Sisteminizi daima iyi hale getirmek için Microsoft güncelleme için uyarı veriyor ve faulty hardware corrupted page hatasını aldığımda bunun güncelleme olduğunu anladım.
İnternet üzerinden bir çok yabancı kaynak gördüm fakat pek bir fayda sağlayamadım.

Faulty hardware corrupted page hatası çözümü

Eğer bilgisayarınız bir anda faulty hardware corrupted page mavi ekran hatasına düşüp yeniden başlatıyor ise sisteminizi ve bilgisayarınızda kurulu olan donanımlarını güncelleyiniz.

Windows 10 güncelleme nasıl yapılır?

Windows 10 kullanıcısı iseniz ekranınızın saat bulunan yerde mesaj ikonu bulunan yerde her zaman bildirim sayısı bulunur. Burda herhangi bir uyarı için size bildirim gelir ve orayı günlük olarak da kontrol edebilirsiniz.
Mesaj ikonununa tıkladığınızda zaten size windows güncellemeleri ile ilgili bildirim oluştururken siz gelen mesaja çift tıklamanız yeterli. Daha sonra sizi güncelleme paneline getirerek orada bulunan güncelleştir işaretine tıklamanız. Windows 10 daha sonra kendi kendine güncelleme alırken, bittiğinde de size sadece güncellemeleri yüklemek kalıyor. Güncel olan herşey güzeldir.
Yedek almayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu