Güncel

Windows 10’da sesli aramalar yapın

Windows 10'da programları ve siteleri açmak için sesi kullanmak istiyor musunuz? Bunu Cortana sesli asistan kılavuzunda nasıl yapacağımızı öğrenelim

Windows 10’da programları ve siteleri açmak için sesi kullanmak istiyor musunuz? Bunu Cortana sesli asistan kılavuzunda nasıl yapacağımızı öğrenelim
Windows 10’daki siteleri ve programları açmak için sesli komutları kullanarak Cortana’nın entegrasyonu sayesinde, yazdığınız şeyi ve söylediklerimizi anlayabilen yapay zekaya dayalı bir tanıma sistemi sayesinde çok basit.
Windows 10’da sesle site ve program araması yapabilmek için bir şey yapmamız gerekmeyecek, ancak mikrofonu olan bir PC’ye sahip olmak zorunda kalmayacağız (hem kulaklıktan hem de kulaklıktan gelen mikrofon ya da mikrofon) ve Cortana’yı sesli komutlarımızı tanımak için düzgün bir şekilde ayarlayalım. adanmış anahtar vasıtasıyla hem ses tanıma komutuyla.

Windows 10’da sesli komutları etkinleştir
Ses komutları, Windows 10’un tüm yüklemelerinde sol altta normal olarak görünen arama çubuğunda bulunur; Alternatif olarak, tercihlerinize bağlı olarak basit bir daire görünebilir.
Çubuk veya daire görünmezse, çubuğun herhangi bir yerini sağ tıklayıp Cortana -> Cortana simgesini veya Arama Kutusu’nu göstererek etkinleştirdiğinizden emin olun.
Mikrofon simgesi bulunduğundan, çubuğun kullanımı daha uygundur, böylece sesli komutları hızlı bir şekilde geri çağırabilirsiniz.
Usare comandi vocali Windows Cortana’yı ve konfigürasyon prosedürünü başlatmak için bu simgeye tıklarız (eğer bu, sesli komutları ilk kez başlatıyorsa).
Cortana’nın mikrofon cihazına erişimini onaylamak için bir uyarı penceresi göreceğiz (sesli komutları etkinleştirmek için gereklidir).
Microfono Cortana

Cortana’nın mikrofon kullanımını onaylamak için Certo’ya tıklıyoruz; yapay zekânın hemen ardından, ses tonumuza göre programların ve sitelerin araştırılmasını kolaylaştırmak ve kolaylaştırmak için vokal yolumuzu (cümleleri telaffuz) kaydetmek istiyoruz.
Input vocale Cortana

Ses girişi kaydına izin vermek için tekrar Tamam’a tıklayın; Gizliliğimizden korkuyorsak veya PC birden çok kullanıcı tarafından kullanılıyorsa, bu adımı önlemek için İleri’ye de tıklayabiliriz.
Artık mikrofon her zaman doğru bir şekilde tanındıysa, sesli komutları kullanmaya hazırsınız!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Kıbrıs'ta gezilecek yerler

Ses komutları
Bir programı veya siteyi sesle aramak için, mikrofon simgesine (arama çubuğunda) veya bir küre şeklindeki Cortana simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Ardından, programın veya sitenin ulaşmak niyetindeyiz.
Ses komutları ile PC’nizde yüklü bir programı açmak için, programın tam adı ve ardından “Aç” deyin.
Programmi con Cortana

Sistem oldukça kesin, sadece programın tam adını doğru telaffuz etmeyi unutmayın (her zaman kullandığımız ad tam olarak değil, Windows 10’un bir programı indeksleyeceği yürütülebilir dosyanın adını bilmek daha iyidir).
Aç komutuna alternatif olarak, aşağıdaki değişkenlerden birini kullanabiliriz:

– Açık “isim” programı
– Açık uygulama “adı”
– Açık “isim”
– “adını” çalıştır

Bunun yerine , sesli komutlarla bir web sitesi açmak istiyorsak, “Açık site” komutunu ve ardından aynı ismi (facebook.com gibi tam alanın eşlik etmesi durumunda daha iyi) telaffuz etmek yeterli olacaktır.

Siti con Cortana

Cortana sistemi, noktalama işaretlemesini otomatik olarak tanır ve web sitesini doğru bir şekilde yazmanıza olanak tanır. Ayrıca, arama yapılan siteleri açmak için hangi Web tarayıcısını seçebileceğimizi de seçer (birden çok tarayıcı kurduk).
Programları açmak için sesli komutlarda zaten görüldüğü gibi, web sitelerini açmak için bu ses komutunun varyantları var, burada denediklerimiz:

– Açık “ad” web sitesi
– “İsim” sitesinde Açık Kenar
– “ad” da açık tarayıcı
– Beni “isim” sitesine götür
– Açık “site”

Web sitelerini sesli komutlarla açmak son derece hassastır, aynı anda birden çok site açıp bunları elle yazmak için zamanımız yoksa, bunları sıklıkla kullanmanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu