Wordpress

Wordpress bileşenler eski haline getirme %100 ÇÖZÜM

Wordpress bileşenler yani widget kısmı nasıl eski haline getirili. Wordpress’in yaptığı güncellemeden sonra bileşenler kısmı da yeni görselliğine kavuştu.

Wordpress bileşenler yani widget kısmı nasıl eski haline getirili. Wordpress’in yaptığı güncellemeden sonra bileşenler kısmı da yeni görselliğine kavuştu.

Wordpress alt yapısında bulunan siteler güncelleme aldığında yeni bir görüntü tasarımını aldılar. Yeni gutenberg kısmı ile artık yeni görünüme kavuşan wordpress, kullanıcılar tarafından yeni halinden çok eski haline daha çok alıştı.

Wordpress kullanıcıları eski görünüm olan klasik tasarımdan hoşlanırken, yeni Gutenberg tasarımından bir hayli rahatsız.

Admin panelinde bulunan görüntüyü klasik editör eklentisi ile eski haline getirebilir, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Fakat yeni güncelleme ile birlikte gelen bileşenler kısmı da yeni görünümüne kavuştu.

Wordpress bileşenler

WORDPRESS BİLEŞENLER KISMI ESKİ HALİNE NASIL GETİRİLİR?

Yeni tasarım ile kullanıcıların tasarım yapmasına veya düzenlemesini bir hayli zorlaştıran Wordpress, kullanıcılar tarafından nasıl eski bileşenler kısmını aktif ederiz bunu araştırmak üzere arama yapmaktadırlar.

Bunun kolay kısmı var.

Eklenti ile eski düzeni geri getirebilirsiniz.

Klasik Widget eklentisini wordpress admin panelinden etkinleştirerek, bileşenler kısmını eski düzeni olan görünümüne çevirebilirsiniz.

Eklenti basit ve hafif bir uzantıdır. Wordpress sitenizi yormaz. Bu sayede herhangi bir işlem yapmadan eski bileşenler kısmını eklentiyi aktif ettiğinizde görüntüleyebilirsiniz.

KLASİK BİLEŞENLER EKLENTİSİNDEN AÇIKLAMA

Klasik Widget’lar, WordPress ekibi tarafından sağlanan ve önceki (“klasik”) WordPress widget’ları ayar ekranlarını geri yükleyen resmi bir eklentidir. En az 2022 yılına kadar veya gerektiği sürece desteklenecek ve sürdürülecektir.

Bu eklenti etkinleştirildiğinde, önceki widget ayarları ekranlarını geri yükler ve blok düzenleyicinin widget’ları yönetmesini devre dışı bırakır. Başka bir yapılandırma yoktur, klasik widget ayarları ekranları, bu eklenti etkinleştirilerek veya devre dışı bırakılarak etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Wordpress hakında birazcık bilgilendirelim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu