Wordpress

Wordpress Bileşenler ekran gelmiyor sorunu (Çözüldü)

Wordpress kurulu bir sistemde yan sidebar denilen yan taraf menüsünü wordpress admin panelinden düzenle ısmına geldiğimizde kullanıcılar tarafından bileşenler ekranında sayfa hiçbirşey gelmeden duruyor ve beyaz ekran sorunu çıkıyor.

Aynı sorun özelleştir menüsünde de çıkarken kullanıcılar tarafından bu durum sinir haline gelmiş durumda. Bu durum ne kadar sinir bozucu ve çözülememiş bir hale gelsede aslında bu sorunun çözümü çok basit.  Wordpress sisteminiz bozuk değil ise aşağıdaki yolları uygulayın.

1-Tema

Wordpress sürmü en güncel durumda ise ve yüklemiş veya ullandığınız tema wordpress sisteminin sürümüne uyumlu değilse bileşenler ekranı çalışmayabilir. Bu yüzden temanızı en yüksek güncel sürümde kullanın.

2-Eklentiler

Yüklemiş olduğunuz eklentilerde aynı şekilde kullanıdığınız wordpress sürümüne uyumlu değildir. Eklentileri kurmadan önce açıklamaları okuyarak ve dikkat ederek yüklemeye çalışın. Kullandığınız eklentiler sitenizin fazla ağırlaşmasınıda sağlayabilir. Bu yüzden her zaman lazım olanları yükleyiniz. Bileşenler sıkıntısıda eklentiler sayesinde çıkmaktadır. En son kurduğunuz eklentiyi pasif hale getirerek bu durumumdan kurtulabilirsiniz. Eğer tek eklenti ile çözüm bulamazsanız hepsini kaldırın.

Sonuç olarak;

Bileşenler ekranının gelmemesi sebebi hem kullandığınız temadan hemde eklentiden kaynaklanıyor olabilirsiniz. Tabi wordpress sisteminizde sıkıntıda yoksa tek yol budur. Tavsiye olarak en güncel sürümleri kullanmanızdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   WordPress HTTP Hatası nedir ve nasıl düzeltilir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu