Güncel

Wordpress Gutenberg nedir? Gutenberg Hakkında

Wordpress'e gelen yeni güncelleme özelliği ile artık gutenberg ile kendi temanızı özelleştirebiliyorsunuz.

Wordpress’e gelen yeni güncelleme özelliği ile artık gutenberg ile kendi temanızı özelleştirebiliyorsunuz.

Wordpress gutenber aslında bir editör olarak sanılsada şuan beta olarak da wordpresse eklenmiş durumda.

Wordpress gutenberg özelliği ile html ve css biliyorsanız kendi özel temanızı oluşturebilir, yaptığınız editör iile de yazılarınıza güzel düzenlemeler vererek yazı yazmanızı sağlıyor. Bu sayede yazılarınızın görünümünü güzelleştirebilirsiniz.

Gutenberg, editöre neredeyse bir on yıldan beri büyük ölçüde değişmemiş bir düzeni gözden geçiren bir içerik alanından daha fazla bir şey olarak görüyor. Bu, modern bir kurgu deneyimini kendimizi tasarlamamızı ve gelebilecek şeyler için bir temel oluşturmamızı sağlıyor.

Wordpress’in şuanda kendi sitesinde eklenti olarak verildiğini daha sonra gelecek yeni güncelleme ile bunun sadece özellik olarak geleceği yer alıyor.

Aynı sayfa yapıcı eklentilerin daha gelişmiş halini kendisi sunan wordpress gutenberg sayesinde de bir çok kullanıcıya erişebilir.

Wordpress panelinizi açtığınızda sizin karşınıza gutenberg ekranı çıkıyor ve kurmanız için size soruyor. Kurduğunuzda otomatik olarak wordpress gutenberg eklentisi aktif hale geliyor ve kullanılması kolay bir hale getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Snapdragon 850, Qualcomm'un Windows Pc'ler İçin Üretilen İlk Çipi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu