Wordpress

Wordpress hakında birazcık bilgilendirelim

Wordpress, Wordpress Temaları, Wordpress Eklentileri, Wordpress Başlangış, Wordpress Türkiye, Wordpress Destek, Wordpress Yardım, Wordpress Blogu… Wordpress hakkında bu blog üzerinden bilgilendireceğim.

Wordpress Nedir?

Wordpress denilince akla hemen hazır web sitesi gelir akla. Bide bildiklerimizi yazarak bilgilendirelim.

Şimdi bir web sitesi kurmak istediğinizde birçok kodlama birçok dil bilmeni gerekiyor ya işte bunun hepsini bir paket olarak wordpress kolaylık sizlere sağlıyor. Eğer bir web sitesi kurmak istiyorsanız ve web dillerinden hiçbirini bilmiyorsanız weordpress bilgisi alarak bunu en kolay yoldan yapabilrisiniz.

Örneğin blog üzerinde bir web sitesi kurmak istiyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Önemli değil ücretli veya ücretsiz temalar üzerind kurulmuş hazır siteler üzerinden hemen bir blog açabilir faliyete geçirebilirsiniz. Örnek birçok web site temaları wordpress’in kendi web sitesi üzerinden yayınlanmış vey ücretli temalarda themforest’den satılır bunları cüzi bir miktar ödeyerek alabilir kullanabilirsiniz.

Wordpress’i kurmak isterseniz internet üzerinden birçok materyale veya videoları izleyerek bulabilirsiniz ve kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Şimdi wordpress’i kurduk diyelim kolay yönetim paneli bulunuyor ve başlangıç sayfasında her alanda bulabileceğiniz kategoriler mevcut. Sınırsız sayfa edinebilir ayarlardan sitenizi ayarlayabilir düzenleme kısmında ise web sitenizi css kodlarından tutun hepsini düzeltebilirsiniz.

Wordpress’in ücretsiz temalarını https://tr.wordpress.org/themes/   link üzerinden

Wordpress’in eklentilerinide  https://tr.wordpress.org/plugins/    link üzerinden bulabilir inceleyebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Wordpress tema silme işlemi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu