Wordpress

WordPress HTTP Hatası nedir ve nasıl düzeltilir?

Bir yazı yazarken ve WordPress'te resim yüklerken çoğunuz HTTP hatasıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu, WordPress kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir ve burada ayrıntıya çok ayrıntılı bir şekilde bakacağız ve en pratik çözümleri listeleyeceğiz. Burada listelediğimiz çözümlerin bu HTTP hatasını çözmek için çok yardımcı olacağını umuyoruz.

Bir yazı yazarken ve WordPress’te resim yüklerken çoğunuz HTTP hatasıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Bu, WordPress kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir ve burada ayrıntıya çok ayrıntılı bir şekilde bakacağız ve en pratik çözümleri listeleyeceğiz. Burada listelediğimiz çözümlerin bu HTTP hatasını çözmek için çok yardımcı olacağını umuyoruz.

Geliştiriciler ve WordPress uzmanlarına göre, WordPress’iniz görüntüleri yüklemeye çalışırken ve görüntünüzün boyutu daha büyükse, HTTP sorunu oluşur. Çevrimiçi forumlardaki çeşitli tartışmaların analizinden sonra, görüntü boyutunun pikselde büyük olduğu durumlarda, örneğin görüntü boyutunuzun 3000 x 2000 olması durumunda bu sorunun ortaya çıkabileceği açıktır. Bazı durumlarda, görüntü boyutu 3000 x 2000’den küçükse, yine de aynı sorunla karşılaşırsınız, bu nedenle hepsi sunucu kaynaklarına bağlıdır.

Sorun tek bir görüntü için olabilir ve çözülmediği takdirde, bu sorunu çözmek için aşağıdaki çözümler işe yarayacaktır.

HTTP Hatası Nasıl Giderilir?

Görüntü Boyutunu Azalt

Daha büyük resimler yüklediğinizde, bu sorun çözülmez. Resimleri daha küçük boyutlarda yüklemeyi deneyin. Tüm mesajlar için resimleriniz için bir boyutu düzeltebilir ve sorunu iyi çözecektir. Resimleri yeniden boyutlandırmak için PhotoScape kullanımı veya Paint iyi seçenekler olacaktır.

Eklentiyi Devre Dışı Bırakma

Bazen, belirli bir eklentiyi devre dışı bıraktığınızda sorun çözülür, ancak hangi eklentinin soruna neden olduğunu bilmediğinizden, gerçek sorunlara neden olanı bulana kadar tüm bunları devre dışı bırakın. Daha fazla durumlarda, temalarınızı değiştirmek ve varsayılan veya yirmi-on beş veya yirmi on altı temaya ayarlamak HTTP hatasını da çözer.

PHP Belleğini Artır

PHP belleğinizi artırabilir ve bu sorunu çözmek için mükemmel çalışır. Durumda değişiklik yapma ve düzenleme izniniz var, Bu kodu tanımla (‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’) wp-config.php dosyanıza. PHP belleğini artırmanıza izin verilmiyorsa, web barındırma şirketinize başvurmanız ve bu sıkıntıyı atlamak için PHP belleğini artırmasını istemeniz gerekecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   JANNAH NEWS V2.1.4 - GAZETE DERGI HABER ÜCRETSİZ FULL İNDİR

Görüntü İyileştiricileri Sil

Ayrıca, bu konu için etkili bir çözüm olarak listelenmiştir. Uzmanlar, yüklediğinizde görüntü iyileştirici eklentisini silmeniz gerektiğini önerir. Bu eklentinin soruna neden olduğunu tespit ederseniz, geliştiriciyle konuşmalı ve farklı yapılandırma ayarlarını denemelisiniz.

GetSource Eklentisini Kullan

WordPress kullanıcılarının çoğu bu eklentiyi HTTP hatasını düzeltmek için harika bir yol olarak önerdi. Bunun tüm kullanıcılar için HTTP sorununa gerçek bir çözüm olduğuna inanıyorlar ve ayrıca eklenti düzeltmelerinin de WordPress’in en son sürümünde hata sorunlarını rapor ettikleri söylendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu