Wordpress

WordPress Menülerini Otomatik Olarak Güncelleniyor

WordPress, bugün elimizde bulunan en iyi İçerik Yönetim Sistemlerinden biridir. Geliştiricilerin sahip oldukları gereksinimlerin çoğunu karşılayan, kullanımı çok kolay ve çok hızlıdır.

Bununla birlikte, bir geliştirici olarak, mutlaka web sitesinin navigasyonunu değiştirmeden siteye sayfa eklemeye devam eden birisi için bir web sitesi geliştirdiğiniz bir durumda bulabilirsiniz. Menü güncelleme sistemini otomatik hale getirmediyseniz bu çok iş gerektirir.

Bu yazıda, menülerin otomatik olarak nasıl güncelleneceğini ve bir web sitesinde sayfaları görüntüleyecek bir sistem oluşturmanın nasıl olacağını tartışacağız. Çocuk sayfaları, gezinme menüsünde ikincil girişler olarak gösterilecektir.

Wordpress gezinme menülerinizi otomatik hale getirebilmek için aşağıdakilere sahip olmanız gerekir;

 • Çalışma sayfaları olan bir wordpress çalışan kurulumu.
 • Ayrıca alt sayfalar eklemeniz gerekir.
 • Bir kod düzenleyicisine sahip olmanız gerekir.

Kodumu bir eklentiye ekleyeceğim, böylece temamı değiştirmek isteyebilirim diye gelecekte kullanabileceğim. Bu, eklentiden ve temaya kolayca kod yapmamı sağlayarak, menünün temanın doğru yerinde eklenmesini sağlayacaktır. Kullandığınız temanın kancaları varsa, kodu eklemek için bunları kullanabilirsiniz.

Kancaları olmayan üçüncü taraf temalarıyla çalışanlar için temaya kod ekleyerek bunu yapmanın tek yolu budur. Bununla birlikte, en iyi yol, alt tema olarak başka bir tema oluşturmak ve daha sonra kodu eklemek için kullanın. Ana temanın kopyasını oluşturup alt tema olarak ekleyerek bunu yapabilirsiniz.

İlk adımım şimdi eklentinin yaratılması olacak. Eklentiler dizininde bir klasör oluşturun. Bu, ihtiyaç duyulduğunda gelecekte bu eklentiye daha fazla dosya ekleme olanağı verir. Ardından, bu kodu yorumların içinde olması gereken eklentiye ekleyeceğiz. Bu, Wordpress'in bunun ne olduğunu bilmesine izin vermek için kullanılır.

<? Php
 / **
 * Eklenti Adı: Gezinme Menülerini Otomatikleştirme
 * Açıklama: Güncelleme Menüler otomatikleştirmek için Plugin
 * Versiyon 1.
 * Yazar: Jackson
 * Yazarın URI'sı: http://boochyonlinepesa.co.ke
 * / 

İçerikler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   WEDDING REVAL V1.2 - Evlilik wordpress teması full indir

Eklentiyi Etkinleştirme

Sonraki adım, eklentiyi etkinleştirmektir. Bu eğitim için Yirmi On Yedi çocuk temasını kullanacağım. Stil sayfası şöyle görünüyor:

 <? Php
 / **
 * Eklenti Adı: Gezinme Menülerini Otomatikleştirme
 * Açıklama: Güncelleme Menüler otomatikleştirmek için Plugin
 * Versiyon 1.
 * Yazar: Jackson
 * Yazarın URI'sı: http://boochyonlinepesa.co.ke
 Şablon:
 Versiyon 1
 * /
 @import url ("../ twentyseventeen / style.css");
 * / 

Şimdi bazı kodlar yazacağız. Birincisi, tüm sayfaları hiyerarşik bir şekilde listelememizi sağlayacak bir işlev yaratıyor olacak.

Sahip olduğumuz tüm sayfaları bağlantılarıyla listelemek için wp_list_pages () işlevini kullanalım . Bu, kesinlikle, aşağıda gösterildiği gibi, onunla ilgilenecek argümanlar oluşturmamızı zorunlu kılacaktır:

 wpmap_list_pages () {
 $ args = dizi (
 'derinlik' => 3
 );
 } 

Derinliği 3 olarak ayarlamak, üst düzeydeki sayfaların altında en fazla iki alt sayfa gösterileceği anlamına gelir. Ardından, işlevimizi aşağıda gösterildiği gibi bağımsız değişkenlerin hemen altına ekleriz:

 wpmap_list_pages () {
 $ args = dizi (
 'derinlik' => 2
 );
 wp_list_pages ($ args);
 } 

Fonksiyonu Temayla Çalışmak İçin Başlarken

Şu anda, oluşturduğumuz işlev temamızda hiçbir yerde çalışmıyor. Üst temanın başlığını kopyalayıp alt temada düzenleyeceğiz. Navigasyon-top.php dosyasını ana temadan alt temaya kopyalayacağım. Temamda, düzenlemem gereken kod şöyle;

 <? php wp_nav_menu (array (
 'theme_location' => 'üst',
 'menu_id' => 'üst menü',
 ))); ?> 

Yukarıdaki kodu bir else deyiminde kullanacağım, dolayısıyla şunu da bitireceğim:

 <? Php 
 if (function_exists ('wpmap_list_pages')) {
 wpmap_list_pages ();
 }
 yoksa {
 wp_nav_menu (dizi (
 'theme_location' => 'üst',
 'menu_id' => 'üst menü',
 )));
 }
 ?> 

Şimdi, en üstteki Sayfaları kaldırmak ve sayfaları daha iyi bir şekilde sipariş etmek istiyorum. Bunu yapmak için, koda geri dönüp sorunları düzeltmem gerekecek. Daha önce oluşturduğum argümanları düzenleyip kodu değiştireceğim:

 $ args = dizi (
 'derinlik' => 3,
 'title_li' => '<h4>'. __ ('Menü', 'wpmap'). '</ H4>',
 'sort_column' => 'menü sırası'
 ); 

Ayrıca, sahip olduğumuz tüm sayfaların sayfa sırasını ayarlarız, ana sayfanın değeri 0, diğerleri daha yüksektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Ücretsiz 10 Adet Wordpress Temaları

Sonuç

Sayfa tabanlı bir WordPress web siteniz varsa, yeni oluşturulan sayfaları otomatik olarak menüye eklemek için kullanabileceğiniz en iyi tekniklerden biridir.

Özellikle, siteye daha fazla sayfa eklemeyi sürdürecek, yeni oluşturulan sayfaları göstermek için menüler üzerinde nasıl çalışılacağını bilmeyenler için çalışan serbest çalışan geliştiriciler için çok yararlıdır. Bu tür geliştiricilerin yapması gereken tek şey, müşterilerine menülerin sırasını nasıl ayarlayabileceğini göstermektir.İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu