Güncel

Wordpress sitenize eklentisiz tweet akışı ekleme

Kişisel veya bir web sitesine sahip iseniz genelde eklentisiz birşeyler kurup göstermek istiyorsunuz. Genelde böyle şeyler html kodları ile beraber yapılır.

Wordpress web sitesine sahip iseniz basit yoldan eklenti kurmadan sizlere twitterdaki atmış olduğunuz tweetleri göstermenizi yarıyacak yöntemi anlatacağım.

Embedded Timeline uygulamasını (widget) kullanabiliriz.

Öncelikle twitter developer menüsünde aşağıdaki linke girmemiz gerekli.
Widget Ekle

Screenshot 2018 2 12 Twitter Ayarlar

Karşımıza bileşenler ekranı çıkacak ve burada yeni oluştur butonuna tıklayalım. Burada profil seçeneğine tıklayarak devam edelim.

Screenshot 2018 2 12 Twitter Publish

Profilinizin veya işletmenize ait sayfanızın linkini eklediğinizde size nasıl bir görüntü olması gerektiğini soruyor ve iki seçenekte tweet akışımı yoksa takip butonlu olan sayfamı olsun diye seçenekleri gösteriyor.

Bize gerekli olan tweet akışı ve tıkladığımızda twitter otomatik olarak kendine göre ayarlıyor. Ve oluşturrulan şablonun html kodunu kopyalayalım. Tabiki buraya kadar güzel değilmi?

Daha sonra wordpress admin panelinde görünüm>bileşenler ekranından ne tarafa araç çubuğuna ekleyecek isek aşağıda bulunan bileşenlerden html olanını seçelim. Çünkü kopyaladığımız yazı html kodlama ile yazılmış yazılım var. Bunu html bileşenin içine yapıştıralım ve başlığını kendiniz belirleyerek isterseniz twitter akışı veya tweet akışı diyebilirsiniz. Ekledikten sonra websitemize gelerek bir f5 çekelim. Kontrol amaçlı olmuş mu diye bir bakalım. Eklediğimizde yerde göreceksiniz twitter akışı mevcut olacak.

Gördünüz herşey tamam fakat şöyle bir sıkıntı olacaktır. Bütün attığınız twwetler ekranınızı doldurdu ve gereksiz herşeyi gösterdi Bu sizi rahatsız edebilir siteye gelen kullanıcılarınıda tepkisine yol açar. Bunun olmaması için kodu kopyaladığınız yerde ayarları bulunan link olacaktır. Bu linkte tweet akışının uzunluk ölçülerini ve tasarımı hakkında değişiklik yapabilirler. Belli bir tweet kesintisi olmadığından ekranınızı akış kaplayacaktır.

Bu özellikle beraber tweetlerinizi daha fazla okutabilir hatta takip alabilirsiniz. Genelde kullanıcılar bunları özendiği için koyuyo. Ama genel websitelerinde özellikle şahsi olanlarda böyle bir özellik daha fazla.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   İnsan Kırkayak filmini izledim | İnsan Kırakayak Filmi 1 İzlenir Mi?

Not: Bazıları kodları eklediğinde sadece link olarak tweet akışı olarak görebilirler. Bu kodun hatalı olduğundan falan değil. Sizin profiliniz gizli olduğundan tweetleriniz görükmüyor. Görükmesi için twitter profilinizi herkese açık yapmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu