Wordpress

Wordpress’de google amp’yi kurma

Google AMP (hızlandırılmış mobil sayfalar), Google, Twitter, Reddit ve LinkedIn de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki büyük teknoloji şirketleri ve geliştiricileri tarafından desteklenen bir açık kaynak girişimi. Proje, web sitelerini ve reklamların mobil cihazlarda daha hızlı ve daha güzel yüklenmesini sağlamak amacıyla oluşturuldu. Bu nedenle, pop-up'ların veya diğer geçiş reklamlarının kullanılmasını desteklemez .

Mobil arama etkinliği miktarı sürekli artarken, mobil web ile etkileşim, mobil uygulamalarla olan etkileşimden önemli ölçüde daha düşüktür . Aslında, web sitesi geliştiricilerinin web sitelerini hızlandırmaya yönelik çabalarına rağmen, kullanıcıların% 90'ı mobil uygulamalarda vakit geçirmeyi tercih ediyor .

Google AMP, mobil web için heyecan verici bir zamanda tanıtıldı ve Google'ın mobil ilk dizin inisiyatifini tamamlıyor . Geçtiğimiz yıl itibariyle AMP canlı yayınlandı ve şu anda Google Arama sonuçlarını etkilemektedir.

Google AMP: Temel Bilgiler

Google AMP, içeriğin daha kolay alınması için Google AMP önbellekte saklanmasına izin veren minimal HTML ve Javascript kodu kullanır. Google AMP'nin kullanılması, bir web sitesinin daha hızlı yüklenebilmesi için soyutlanmış bir sürüm oluşturuyor. Google AMP, diğer şirketler ve geliştiricilerle işbirliği içinde bir proje olduğundan Google AMP, herhangi bir platform, tarayıcı veya görüntüleyiciler tarafından kullanılabilir.

Google AMP: Avantaj ve Dezavantajları

WordPress'de Google AMP'yi kurmalı veya şimdilik ayırmamalı mısınız? Göz önüne alınması gereken birkaç önemli nokta vardır:

  • Hedeflenen anahtar kelimeler için Google AMP sonuçları, mobil aramada (arama trafiğinin büyük bir çoğunluğu) üst kısmında görünür
  • Google AMP'nin kullanımı sayesinde yük hızları daha hızlı olacaktır. Diğer her şey eşitse, bu, web sitenizin hemen çıkma oranını en aza indirir ve tartışmalı olarak daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Washington Post gazetesinin Jarrod Dicker yayının AMP sayfalarının, ortalama 400ms'ın altında yüklendiğini ve AMP olmayan mobil sitelerinden% 88 daha hızlı olduğunu bildiriyor .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Ücretsiz 10 Adet Wordpress Temaları

Daha olumsuz bir not:

  • Google AMP, AMP'nin web sitesinin soyulmuş sürümünde reklamlar uygulamak daha zor olduğu için, reklam şirketleri için kötü haberi açıklıyor. Yayıncılar için bu, reklam gelirinin düşmesi anlamına gelebilir.
  • Google AMP, sınırlı bir HTML, JavaScript ve CSS kümesi kullanır. Bu, önemli bir iş / dönüşüm amacına hizmet edebilecek widget'ların, etkileşimlerin ve dinamik komut dosyalarının kullanımını sınırlar. AMP, zaten çok ağır ağır web siteleri için en iyisidir.

Mobil aramalardan trafiğinizin çoğunu alıyorsanız, Google AMP, sitenizin SEO puanını yükseltmeye yardımcı olacaktır. Yayıncıların platformdan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmak için arkasındaki ekip tarafından sürekli olarak değişiklikler yapılmaktadır.

WordPress'de Google AMP'yi Kurma

Google AMP'yi WordPress ile entegre etmek, aslında düşündüğünden çok daha basittir.

Önce Automattic tarafından AMP eklentisini kurun ve etkinleştirin . Aktif hale getirildiğinde, web sitenizin Görünüm> AMP'ye giderek cep telefonunda nasıl görüneceğine bir göz atın . Üstbilgi arka planı ve metin rengini değiştirerek nasl nasil göründüğünü ayarlayabilirsiniz. Bağlantı rengi için başlık arka plan rengi de kullanılacaktır.

Sitenizdeki herhangi bir sayfanın, bir / amp / ile URL bitimiyle AMP'de nasıl görüneceğini kolayca görebilirsiniz (örneğin: www.example.com/page/amp/ ). AMP sayfalarınızın Google aramalarında nasıl bir performans gösterdiğini belirlemek için Google Search Console kontrol panelinize gidin, Aranacak Görünüm> Hızlandırılmış Mobil Sayfalar bölümüne gidin .

AMP'nin özelleştirme açısından sınırlı olması nedeniyle (ve yalnızca sayfalar değil, yayınlar için geçerlidir) ek özelleştirme katmanları eklemek için ek eklentiler kurmanız gerekir. Yoast SEO ve AMP eklentisi için Yoast SEO'yu AMP ile bütünleştirmek için Tutkal'ı yükleyin . Bu, doğru meta verilerin arama ile ortak çalışarak uygulanmasını sağlar.

Yoast SEO ve AMP eklentisi için Tutkal, sitenizin AMP sürümüne ek basit stil ekleyebilir ve ayrıca diğer yazı türleri için destek sağlar. Ek eklentiler ekledikten sonra AMP sayfalarını doğruladığınızdan emin olun .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Yeni başlayanlara Wordpress Google Analytic kullanma klavuzu

WordPress'de Google AMP

Google'ın kalem kaynak girişimi olan AMP, HTML ve Javascript'i kısıtlayarak site yük hızlarını artırmak (ve arama sonuçlarını iyileştirmek için) mükemmel bir seçenektir. Avantajlı olmasına rağmen, aynı zamanda sınırlayıcı olabilir. Bu nedenle, öncelikle web siteleri için yazılı içeriği paylaşmak en iyisidir ve aşırı etkileşimli değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu