Dikkatinizi Çekebilir

Yandex görselde yazmamanız gereken +18 kelimeler

Google görsellerden sonra alternatif olarak kullanılan yandex görsel artık sorunsuz şekilde size istediğiniz görüntüyü getirmekte.

Yandex’in görsel arama tarayıcısı olan yandex görsel, çok fonksiyonlu çalışmasıyla büyük resimleri bulabilirsiniz.

Yandex görseli kullanmaya bilen kullanıcı istediği shutter stock gibi sitelerin fotoğraflarına bile erişebilir. Geçtiğimiz aylarda google kendi görsel servisinde telif hakları nedeniyle resimleri tam ekran göstermekte olan ve bazı fonksiyonlarını kapattı. Alternatif olarak daha öncede yazmış olduğumuz yandex görseli kullanıcılar artık daha aktif kullanmaya başladı.

Fakat yandex bazı filtrelemeler ve sınırlama getirmediğinden bütün resimlere erişime izin veriyor.

Yandex’de rus firması olduğundan kendi ülkesinde görselleri ve siteleri daha çok ön plana çıkartıyor. Arama yaparkende türkçe kelimenizi ingilizce aratmanızı tavsiye ederiz.

Bu yazıda yandex görsele yazmamanız gereken +18 kelimeleri sıralıyoruz.

-Mature
Mature kelimesini yandex görselde arattığınızda size +18 görseller etirecektir. Çeviri olarak yaşlı kadın kelimesi olarak çevirdiğinizde, yandex görsel aramalarında size çıplak yaşlı kadınları önizlemesini yapıyor.

-Belly Button
Aslında çevirisi bel fıtığı olmasına rağmen yandex çeviri göbek deliği olarak algılıyor. Ve karşınıza erkek değil bir sürü kadın göbek deliği fotoğrafları karşınıza çıkıyor.

-+18 yazısını düzeltiyor
Aramada +18 yazdığınızda direk kendisi de rus bir firma olduğundan +18 russian vk(.)com sitesine yönlendiriyor ve karşınıza +18 görseller çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Samsun Web Tasarım | Muratcan Karataş

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu