Güncel

Yeni telefon alanların dikkat etmesi gereken 7 önemli madde

Written by

Bir hevesle aldığımız akıllı veya normal telefon alanların bu yazımızda da dikkat etmesi gereken 7 önemli maddeyi sıraladık.

Teknolojinin gelişmesiyel birlikte hergün farklı modelde ve kameralarıyla ön plana çıkan telefonlar artık çağımızın yada kendimizin vazgeçilmezi haline geldi. Hatta o kadar vazgeçilmez olduki neredeyse organımız haline geldi. Bu yazımızda da telefon alıpda nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda maddelere ayırdık.
1-Uygulama indirmelerine dikkat edilmeli
Akıllı telefonlarında ihtiyacınıza göre uygulama indirmelisiniz. Çünkü gereksiz ve fazla uygulama indirmeniz telfonunuun hafızasını doldurmasına ve kolaylıkla virüs kapmasını sağlar. İlk kullandığınız için uygulamalar size cazip gelicektir ve gereksiz de olsa indirme yapacaksınız.
2-Doğru zamanda şarj edilmeli
Yeni aldığınız telefonlar genelde bataryası sıfır olduğundan ömrü uzar ve şarj süresi oldukça fazladır. Yeni bataryayı yüzde 50 iken değilde yüzde 10 iken şarj edilmelidir. Zaten yüzde 10’dayken bile telefon kendini tasarruf moduna alır ve kapanmasını önler.
3-Ekran Jelatini mutlaka takılmalı
Sıfır alınan cihazın ekranında çizik dahil olmaz. Sadece jelatinler çizik için değil aynı zamanda ekranda iz veya kir kalmasınıda engeller. Bu sayede ekrana takılan jelatinin en ucuzuda olmasada bir tane takılması şart.
4-Kılıf
Telefonunun ekranı çizilmesin derken tabikide telefonun dış yüzeyide önemli. Takılan herhangi bir kılıf telefonunuzun çizilmesine karşı bir nevi korur. Bu yüzden aldığınız telefona mutlaka bir kılıf takın.
5-Kamera özelliğini kullanmakta acele etmeyin
Genelde ilk alınan telefonun kamerasıyla kalite kontrol yapılır. Ve ne olduğunu anlamadan gereksiz yere fotoğraflar çekilir. Biraz inceleyin kamerası hakkında bilgi edinin. Bilgi edininki daha nasıl iyi bir fotoğraf elde edeceksiniz o zaman anlayacaksınız.
6-Ayarları ile oynamayın
Genelde telefon kullananlar hemen telefonun ayarlarına girip kendine göre modifiye etmeye çalışır. Kendince birşeylerin iyi gittiğini bilsede aslında arka planda telefonun ram ayarlarında oynama yapmıştır ve telefonun yavaşlatmasına sebep olmuştur.
7-İnternet ayarlarını kapatın
Eğer hattınızda internet hakkınız yok ise bu kısımda korku terleri dökmeye başlayabilirsiniz. Çünkü açılan ilk telefonda ayarlarda internet hizmetleri daima açıktır. Ve bunu siz fark etmeden çoktan kontörlerini bitirmiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Whatsapp'da silinen resimler nasıl geri getirilir?

About the author

Leave a Comment