Güncel

Yeni yüz tanıma sistemi, ABD havaalanında ilk şüpheliyi yakaladı

Washington, DC yakınlarındaki bir havaalanında yeni yüz tanıma teknolojisi, ABD'ye sahte belgelerle girmeye çalışan bir adamı yakaladı, ABD Gümrük ve Sınır Koruması dün söyledi .

Washington, DC yakınlarındaki bir havaalanında yeni yüz tanıma teknolojisi, ABD’ye sahte belgelerle girmeye çalışan bir adamı yakaladı, ABD Gümrük ve Sınır Koruması dün söyledi .

São Paulo’dan bir uçakla Washington Dulles Uluslararası Havalimanı’na varış yaparken, adam kimliği gibi gerçek bir Fransız pasaportu sundu. Fakat yüz tanıma sistemi adamın yüzünü pasaport fotosuyla eşleşmeyecek şekilde işaretledi. Memurlar daha sonra “görünürde gergin” olarak büyüdüğü için kişiyi aradı ve gerçek kimlik kartını ayakkabılarındaki Kongo Cumhuriyeti’nden buldu.

ABD avukatının ofisi onu kovuşturmaya karar vermeden sonra adam ABD’den ayrıldı.

Sistem Pazartesi günü yeni kurulmuştu, bu yüzden ABD’ye yasadışı yollardan giren bir kişinin yakalandığı ilk durum buydu. ABD’ye gelen kişileri yanlış belgelerle taramak için yüz tanıma teknolojisini kullanan toplam 14 havaalanı vardır.

Dulles Havaalanı, 2015’ten bu yana yüz tanıma sistemlerini test ederken, New York JFK Havaalanı 2016’da teknolojiyi test etmeye başladı. Her iki havalimanı da , ülkeden çıktıklarında vize sahiplerini tanımlamak için yüz tanıma kullanan geniş biyometrik çıkış pilotunun bir parçasıdır .

Gümrük ve Sınır Koruması, gelecekte yolcuların kimliklerini doğrulamak için kimliklerini doğrulamak için biyometri kullanıp kullanamayacaklarını hâlâ değerlendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   iPhone X’un En Popüler Özelliklerinden Animoji’yi Tüm iPhone ve Android Modellerine Getiren Uygulama!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu