Yaşam

Yılbaşında küçük makyaj ile gözlerinizi parlatın

Yılbaşını dışarıda geçirmek isteyen bayanlar için 6 adımda göz makyajı. Gözler üzerinde bu adımlar ile parıltılı olun, fark yaratın.

Adım bir

Daha dolgun ve daha tanımlanmış bir şekil vermek için kaş ürünlerinizi uygulayarak başlayın. Ardından şekli daha ayrıntılı tanımlamaya yardımcı olmak için kaşlarınızın altına saklayıcı uygulayınız. Bu kapatıcıyı göz kapaklarına getirmek, renk değişikliğini örtmeye yardımcı olur ve göz farı için bir temel oluşturur. Gölge içinde makyaj düzeltici ve kapatıcı açık renk kullanınız.

İkinci adım

Göz farı uygulamanın, kırışıklığına sıcak ve nötr bir ton ekleyerek, tüm göz farı kombinasyonuna yardımcı olacak bir geçiş rengi kullanınız. Fırça ile tonları kırışıklığına karıştırırarak bölgeye derinlik katınız.

Üçüncü adım

Fazladan göz kapaklarına alan vermek için normal jelatin kullanarak şekil veriniz ve fırça yardımız ile gözlerinizi derinlemesine boyayınız.

Dödüncü adım

Fırça yardımıyla pempe tonunu verin ve göz dışı olan yerleri belli etmek için hafif koyu renk kullanabilirsiniz. Mat tonlar genelde hoş renk olarak kullanılır ve ışıltı için mükemmel bir temel oluşturur.

Beşinci adım

Göz kalemi ile göz altı ve yanlarını çizerek derinklik verebilirsiniz. Bu gözünüzün hoş durmasını sağlıyacaktır. Daha yoğun bir görünüm istiyorsanız parlak renkler ile yoğunlaşınız.

Altıncı adım

Daha fazla gözlerinizi yoğunlaştırmak istiyorsanız sim denilen parlak cisimlerinizi göz kapaklarınıza dökerek gözlerinizin parlaklığını oraya yansıtabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:   Hande Yener Story'de Seren Serengil'in çıplak fotosunu paylaştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu